top of page

O mně

Fotografii se věnuji od studia střední nefotografické školy. První roky to vypadalo jako koníček stejně jako pro oba moje dědy, ale v době maturity, kdy mě vycházely již dva roky fotografie v tisku, byla volba jasná. V té době byly možnosti studia na vysokých školách velmi omezené,  a díky tomu, že jsem se zabýval užitou fotografií. V té době jsem nastoupil na post fotografa novin, ale občasná spolupráce s ČTK mě bavila daleko víc.

V roce 1997 jsem se začal věnovat ilustrační stock fotografii, které se věnuji dodnes. Díky tomu jsem jeden den jsem fotograf cestovatel, druhý den fotograf jídla a třetí den fashion fotograf.

Od roku 2001 jsem s mojí ženou Kateřinou pravidelně fotografoval stock fotografie, které naleznete v mnoha světových agenturách: Getty Images, AGE fotostock, Shutterstock, Adobe stock, Alamy a mnoha dalších. Malou část své práce jsem zaměřil na zakázkové focení od svateb po reklamní fotografie. Mezi významné zákazníky patřili například České dráhy, JLV, norské HYDRO, norské City Self-Storage, výrobce autobusů SOR, kalendáře pro společnosti REDA, PRESCO group, BALOUŠEK tisk a další.

V roce 2012 zakládáme vlastní vinařství a v letech 2015 - 2018 v době největšího budování vinařství nezbývalo mnoho času na fotografii. Počátek roku 2019 je i díky jedné podstatné zakázce přichází milník v podobě přechodu na bezzrcadlovku Canon R.

Následuje postupná výměna objektivů za úžasná Rková skla, která je dokončena na konci roku 2020 objektivem Canon RF 100 - 500 a makro objektivem Canon RF 85/2. Na počátku roku 2021 jsem přenechal R své dceři, která se začala věnovat fotografii, a logicky pořídil Canon R5. Nyní se nedokážu představit lepší přístroj než je R5 pro mojí práci. 

Rok 2019 znamená první krůčky za kamerou, které po roce začínám zúročovat v dlouhodobém dokumentárním projektu sMoravinemZaVinem pro nejstarší organizaci vinařů v ČR založenou v roce 1964.

Prakticky od roku 1999 se věnuji grafické tvorbě, tvorba www, kalendáře, letáky a podobně. Nejčastěji jako zakázky od A - Z, od nafocení po konečný produkt.  Tvorbu www jsem na nějaký čas opustil, ale od roku 2015 s příchodem systému wix se opět a rád věnuji i kompletní tvorbě www stránek.

Významné profesní milníky

198?

Jihlava

Dědeček mě asi v 8 letech pořídil první fotoaparát SMENA. Následoval Zenit E...

1989

Sametová revoluce

Do země začaly chodit různé fotoaparáty za různé peníze, člověk vyzkoušel lecos, včetně návratu například k Pentaconu six.

1993

Doma

První zrcadlovka Canon, nejlacinější model, který neměl AF, ale objektivy byli AF. Rychlý přechod na fotoaparát na jehož název si nemohu vzpomenout se stejným bajonetem jako měla Minolta. Po krátké době jsem o podstatnou část TOP výbavy přišel, díky zlodějům v polské Wroclavy.

1994

Noviny

První zveřejněná fotografie v novinách. V následujících měsících následovali další desítky fotografií.

1994

Noviny

První zveřejněná fotografie v novinách. V následujících měsících následovali další desítky fotografií.

bottom of page