top of page

NP Hortobágy a Gemenci (Maďarsko)

Jako první cestu s vysněným objektivem RF600/4 jsem na začátku listopadu 2023 zvolil Maďarsko. Počasí na tuto roční dobu byl víc než příjemné a předpověď byla slibná. Obě dvě lokace jsem trochu znal, ale cíleně za widlifem jsem sem jel prvně.


V tuto dobu jsem měl štěstí na tisíce Jeřábu popelavých, který tuto oblast využívají jako přestávku při tahu do Afriky. Byl to neskutečný zážitek, když na jednom místě vidíte opravdu stovky, možná tisíce těchto ptáku. Dále jsem měl ještě štěstí na Volavky popelavé a bílé a opravdu se to zde hemžilo zajíci. První den poprchávalo, druhý den se odpoledne udělalo hezky a fronta třetí den ukončila mojí návštěvu. Navíc na mnoho míst nešlo zajet z důvodu bahna a už se sem těším na jaře.


Gemenci je oblast lesů v okolí dnes slepých ramen neregulované Dunaje na jihu Maďarska. Sem se přesunul "skrz frontu" a další den se opravdu udělalo nádherně. Oblast je bohatá na lesní zvěř a vodní ptactvo. Mnoho vodních ploch bylo dost vyschlých a asi jaro je lepší na návštěvu této oblasti než podzim.


Každopádně cesta byla první velkou zkušenosti s prací s objektivem Canon RF600/4 a ukázala mě, že i když fotím přes 30 let, tak bude hodně nového což následující měsíce jen potvrdily, ale o tom již někdy příště.

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Stav webu

Комментарии


bottom of page